• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5

Novinky a akce

17.Březen 2020

Vstupujte na kliniku s ROUŠKOU, šátkem přes ústa nebo s jiným opatřením proti šíření infekce. Děkujeme za pochopení.

14.Březen 2020

UPRAVILI JSME ORDINAČNÍ HODINY viz Rozpis služeb. Bude-li již někdo v čekárně, čekejte raději venku před klinikou. Doporučujeme pouze jeden doprovod na jedno zvíře.

14.Březen 2020

V souvislosti s pandemií COVID-19 zvažte návštěvu, která není akutní (např. drápky, žlázky, očkování…). V případě nejasností nás kontaktujte.

Bodlinatý pacient

Koncem září letošního roku si paní Dagmar všimla na posekaném trávníku zraněného ježka. Neváhala a zvířátko nám donesla k ošetření. V první řadě bylo nezbytné ježka odblešit, protože se blechy na něm jen hemžily.

3

Po sedaci ježka bylo možné přistoupit k jeho podrobnějšímu vyšetření. Byla zjištěna sečná rána na čele. Naštěstí nebyla rána dost hluboká, aby poranila lebku a zároveň byla ještě dost vysoko, aby nezranila pravé oko, ikdyž se jednalo pouze o milimetry.

Po důkladném vyčištění a desinfekci rány bylo přistoupeno k jejímu vyšití.

A zde je již vidět konečný výsledek. Paní Dagmar byla tak laskavá a ježka se na dobu nezbytnou     k jeho rekonvalescenci ujala.

A ještě rada na závěr, pokud najdete venku ježka, který nejeví známky poranění a má alespoň 600g, nechte ho na místě nálezu. Pro přezimování ježka to je dostatečná váha.

Autor: MVDr. Evžen Šonský, foto: Aneta Umlaufová

412